پیشخوان

پس از ثبت‌نام و ایجاد یک حساب کاربری در زرین‌پال، صفحه‌ای به شما اختصاص می‌یابد که به واسطه‌ی آن، می‌توانید بیش‌تر از یک درگاه‌‌ پرداخت داشته باشید و با گزارش‌گیری دقیق از تراکنش‌ها، مشاهده‌ی آمار تسویه‌حساب‌ها، مشاهده‌ی لیست محصولات و حساب‌های بانکی، امور مالی کسب و کار خود را به روشی هوشمندانه و بدون خطا مدیریت کنید.

مدیریت درگاه پرداخت

پس از ورود به حساب کاربری خود در زرین‌پال، در بالای صفحه روی پیشخوان کلیک کنید و درگاه موردنظر خود را از بین لیست نمایش داده شده انتخاب نمایید.

تنظیمات کیفِ پول

در نسخه‌ی جدید زرین‌پال به منظور سرعت‌دهی به فرآیند تسویه‌حساب، گزینه‌ی «کیفِ پول» حذف شده و بین درگاه پرداخت و حساب شما ارتباط مستقیم برقرار می‌شود. در حقیقت به‌جای انتقال وجه به کیف پول و سپس به حساب اصلی، مبلغ به صورت خودکار و طی حداکثر ۲۴ ساعت، مستقیما به حساب شما واریز می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید زمان تسویه‌حساب خود را از ۲۴ ساعت، به هفتگی یا ماهانه تغییر دهید.

اضافه کردن آدرس‌ جدید

۱. برای اضافه کردن آدرس جدید، مطابق شکل زیر، گزینه‌ی تنظیمات حساب را انتخاب کنید.

alt text

۲. در صفحه‌ای که باز می‌شود روی «آدرس جدید» کلیک کنید و پس از انتخاب محل سکونت، شماره تماس، کد پستی، و آدرس خود را وارد کنید و ذخیره کنید.

alt text

ویرایش بخش اطلاع‌رسانی

۱. برای مدیریت یا ویرایش تنظیمات اطلاع‌رسانی خود، مطابق شکل زیر، گزینه‌ی تنظیمات حساب را انتخاب کنید.

alt text

۲. سپس در قسمت «تنظیمات اطلاع‌رسانی»، انتخاب کنید که در چه مواردی پیام اطلاع‌رسانی دریافت کنید.

alt text

زرین‌کارت چیست؟

زرین‌کارت یک کارت بانکی متصل به حساب است که تمام ویژگی‌ها و امکانات کارت‌های بانکی را دارد. کاربران زرین‌پال با دریافت آن و تسویه‌حساب به مقصد آن، از تعرفه‌ی کارمزد کم‌تر در روزهای عادی، و کارمزد رایگان در سه‌شنبه‌های طلاییِ زرین‌پال بهره‌مند می‌شوند.

نحوه‌ی دریافت زرین‌کارت

۱. پس از مطالعه‌‌ی توضیحات زرین‌پال در این بخش، در انتهای صفحه، روی گزینه‌ی «درخواست زرین‌کارت» کلیک کنید.

۲. سپس در پنجره‌ی «ثبت درخواست زرین‌کارت»، استان و شعبه‌ی موردنظر خود را انتخاب نمایید.

۳. در صورتی‌که کاربر طلایی زرین‌پال هستید درخواست زرین‌کارت برای شما رایگان خواهد بود، در غیر این‌صورت، درخواست زرین‌کارت، مستلزم پرداخت هزینه‌ی ۴۹.۵۰۰ تومان است.

۴. در آخر به شعبه‌ای که در بالا (شماره‌ی ۲)، انتخاب کرده‌اید مراجعه نمایید.

توجه

مدت زمان دریافت زرین‌کارت، یک الی سه هفته پیش‌بینی می‌شود.

زرین‌کارت چه مزیتی دارد

همان‌طور که به آن اشاره شد، زرین‌کارت یک کارت بانکی متصل به حساب است که توسط بانک‌های طرفِ قرارداد با زرین‌پال صادر می‌شود و به واسطه‌ی آن، شما می‌توانید مطابق با قوانین بانک مرکزی، در هر ۲۴ ساعت و بدون محدودیت در تعداد دفعات تراکنش، از طریق ساتنا، پایا و … انتقال وجه داشته باشید. علاوه‌بر این، با داشتن زرین‌کارت، کارمزد تراکنش‌های شما به نیم درصد و تا سقف ۲۰۰۰ تومان در روزهای عادی هفته کاهش می‌یابد.

سه‌شنبه‌های طلاییِ

چنان‌چه قصد دارید تسویه‌حساب به مقصد زرین‌کارت خود را در روزهای سه‌شنبه انجام دهید، از ویژگی کارمزد رایگان در سه‌شنبه‌های طلاییِ زرین‌پال بهره‌مند خواهید شد.

امکانات

زرین‌کارت تمام امکانات کارت‌های بانکی، مانند پرداخت اینترنتی، پرداخت از طریق دستگاه‌های خودپرداز، انتقال و برداشت وجه را دارد.

توجه

در حال حاضر، صدور زرین‌کارت برای اتباع غیرایرانی امکان‌پذیر نیست.

فرآیند تسویه‌حساب

پس از کسر کارمزد هنگام هر تراکنش، مبلغ پرداختی حداکثر یک روز پس از انجام تراکنش و تا ساعت ۱۷، به حساب شخص واریز شده و تسویه‌حساب انجام می‌شود. لازم به توضیح است که تسویه‌حساب در روزهای تعطیل رسمی، انجام نمی‌شود.

ویرایش زمان تسویه‌حساب

۱. مطابق شکل زیر، روی پیشخوان کلیک کنید و پس از انتخاب درگاه مورد نظر خود، به بخش «تنظیمات درگاه» بروید.

تسویه حساب

۲. در قسمت «دوره‌‌ی تسویه‌حساب»، از بین گزینه‌های خاموش، روزانه، هفتگی و ماهانه، مدل تسویه‌‌ی دلخواه خود را انتخاب نمایید و یک تاریخ یا روز مشخص تعیین کنید. در آخر تغییراتی که اعمال کرده‌اید را ذخیره کنید.

تسویه حساب

توجه

پس از تکمیل فرآیند تسویه‌حساب و انتقال وجه به زرین‌کارت، پیگیری کلیه‌ی امور، مطابق با قوانین بانکی کشور امکان‌پذیر است و زرین‌پال هیچ‌گونه دسترسی و مسئولیتی نسبت به تراکنش‌های زرین‌کارت اشخاص نخواهد داشت.

دوره تسویه‌حساب

پس از هر تراکنش موفق، بلافاصله کارمزد آن محاسبه و کسر خواهد شد و موجودی قابل تسویه، حداکثر یک روز بعد، تا ساعت ۱۷ به حساب شما واریز می‌شود. شما می‌توانید با ورود به «پیشخوان / انتخاب درگاه / تنظیمات / دوره‌ تسویه‌حساب»، مدل تسویه‌‌ی دلخواه خود را از بین گزینه‌های روزانه، هفتگی و ماهانه، انتخاب نمایید.

تسویه‌حساب روزانه: در انتهای روز، ساعت ۲۴، تسویه‌ی همان روز انجام می‌شود و در سیکل پایای واریزی‌ها، تا ساعت ۱۷ به حساب بانکی شما واریز می‌شود.

تسویه‌حساب هفتگی: می‌توانید به دلخواه خود یکی از روزهای هفته را انتخاب کنید تا تسویه‌حساب شما هر هفته، همان روز انجام شود.

تسویه‌حساب ماهانه: می‌توانید به دلخواه خود یک روز از ماه را انتخاب کنید تا تسویه‌حساب شما هر ماه، در همان روز انجام شود.

تسویه‌حساب در حالتِ خاموش

با ورود به «پیشخوان / انتخاب درگاه / تنظیمات / دوره‌ تسویه‌حساب / خاموش»، به‌راحتی می‌توانید تسویه‌‌‌حساب خودکار را غیرفعال کنید. در این حالت، تسویه‌حساب با پذیرنده به هیچ عنوان انجام نمی‌شود تا زمانی‌که فرد تنظیمات تسویه‌حساب خود را به حالت خودکار تغییر دهد و از بین گزینه‌های روزانه، هفتگی و ماهانه، زمان موردنظر خود را انتخاب کند.

تسویه‌حساب در روزهای تعطیل

مطابق با فرآیند پرداخت‌یاری، فرآیند تسویه‌حساب پذیرندگان در روزهای تعطیل رسمی، به روزهای کاری هفته و دقیقا همان روزی موکول می‌شود که کاربر قبلا در دوره‌ی تسویه‌حساب خود مشخص کرده است.

سایر بخش‌های تسویه‌حساب

در این بخش، فهرست کاملی از تسویه‌حساب‌های انجام شده به همراه روز، تاریخ، مبلغ، و وضعیت تسویه‌حساب، قابل مشاهده است.

اهمیتِ سه‌شنبه‌های طلایی

کاربران زرین‌پال می‌توانند هنگام تکمیل فرآیند تسویه‌حساب به زرین‌کارت، از قابلیت سه‌شنبه‌های طلایی استفاده کنند. در این حالت، کارمزد تراکنش‌ها کاملا رایگان و صفر در نظر گرفته می‌شود.

نحوه‌ی دسترسی به تراکنش‌های درگاه

۱. پس از ورود به پیشخوان، درگاه بانک موردنظرتان را انتخاب کنید و مطابق شکل زیر، روی «نمایش همه‌ی تراکنش‌ها» کلیک کنید.

تراکنش ها

۲. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در صفحه‌ی تراکنش‌های هر درگاه، گزارش کاملی از تراکنش‌های موفق یا ناموفق، به همراه جزییات هر کدام در دسترس شما خواهد بود. در این صفحه شما به‌راحتی می‌توانید تراکنش موردنظر خود را جست‌و‌جو کنید یا از آن‌ها خروجی بگیرید. علاوه‌بر این، می‌توانید مسیر کامل تراکنش‌های انجام شده توسط کاربر، از لحظه‌ی شروع تراکنش تا زمان تسویه‌‌ی مبلغ به حساب خود را با جزئیاتِ تاریخ و زمان آن مشاهده کنید.

تراکنش ها

انتقال موجودی پنل قبلی به پنل جدید

امکان انتقال موجودیِ قابل تسویه و گزارش تراکنش‌ها، از پنل قبلی به پنل جدیدِ زرین‌پال وجود ندارد. برای مشاهده‌ی و دریافت هرگونه اطلاعاتِ پنل قبلی، مانند تراکنش‌ها، موجودی، آمار، کیفِ پول و … می‌بایست از طریق ورود به همان پنل در این آدرس اقدام نمایید و مطابق با روال گذشته، درخواست تسویه‌حساب خود را ثبت کنید.

بخش اعلانات

در این بخش می‌توانید از جدیدترین اعلان‌های پنل کاربری خود و اطلاعیه‌های زرین‌پال مطلع شوید.

روند اعطای سطح دسترسی

برای اعطای سطح دسترسی سایر کاربران به درگاه پرداخت، از صفحه‌ی درگاه انتخابی خود، به قسمت تنظیمات بروید و روی گزینه‌ی «اضافه کردن کاربر جدید» کلیک کنید. در این بخش نام، نام خانوادگی و ZP.IP فرد موردنظر را وارد کنید، سپس در قسمتِ «دسترسی‌های کاربر» مشخص کنید که می‌خواهید به کدام بخش‌ها دسترسی داشته باشد.

نکته

هنگام «اعطای سطح دسترسی» به حساب کاربری دیگر، می‌توانید مشخص کنید به کدام قسمت‌ها دسترسی داشته باشد. به طور مثال تعیین کنید که فرد موردنظر تنها به تراکنش‌ها یا تسویه‌حساب‌ها دسترسی داشته باشد.

نحوه‌ی عملکرد سرویس تسهیم

درگاه پرداخت اشتراکی زرین‌پال (تسهیم)، بهترین راه‌‌کار برای مدیریت مالی کسب‌ و کارهای شراکتی و ایجاد حس اطمینان، میان شرکای تجاری به شمار می‌رود. به واسطه‌ی سرویس تسهیم، درآمد حاصل از فروش محصولات، به‌طور مساوی یا سهم‌های از پیش تعیین شده توسط شرکاء تجاری شرکت، میان آن‌ها تقسیم شده و به صورت جداگانه به حساب هر فرد واریز می‌‌شود.

اضافه کردن شریک تجاری به حساب کاربری

همان‌طور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، می‌توانید از قسمت حساب‌های بانکی، سپس بخش حساب بانکی شرکای تجاری، گزینه‌ی «اضافه کردن حساب بانکی» را انتخاب کنید و به‌سادگی نسبت به وارد کردن شماره شبای شریک تجاری خود اقدام نمایید.

توجه

در حال حاضر، سرویس تسهیم تنها برای کاربران زرین‌پال با سطح عضویت طلایی فعال است.